Antalya’da Bir Hastanede Koronavirüs Varyantı Nedeniyle Ziyaretçi Kabul Edilmediği İddiası Endişe Uyandırdı

Covid19, dünya genelinde milyonlarca insanın yaşamına mal olmuş bir bela olarak tarihe geçmişken, tam da normalleşme sürecine girildiği düşünülürken, yeni bir varyantıyla karşımıza çıktı. ‘Eris’ adı verilen bu yeni varyant, İngiltere’de hızla yayılıyor. Bu durum, pandemi sürecinin sona erdiği umudunu bir kez daha gölgeleyerek, global çapta tedirginlik yaratırken ortaya korkunç bir iddia atıldı: Antalya’da hastanede varyant yayılarak panik yarattı.

Covid19 virüsü, 2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı ve 2020’nin Mart ayında ülkemizde de görülmeye başladı.

Neredeyse maskeleri çıkarmaya başladığımız bir dönemde, İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) yeni bir varyantın ortaya çıktığını duyurdu.

Eris adı verilen bu yeni varyant, İngiltere’deki tüm yeni vakaların yedide birini oluşturuyor. Eris, vakaların yüzde 39,4’ünü oluşturan ve İngiltere’deki en yaygın ikinci varyant olan Arcturus’un ardından geliyor.

Yetkililer, Kovid19 vakalarının dünya genelinde artmaya devam etmesi nedeniyle durumu dikkatle izlediklerini belirttiler.

Bu üzücü haberin bir benzeri de Antalya’dan geldi. Antalya’da ikamet ettiğini söyleyen bir vatandaş Twitter’dan hastaneye varyant yüzünden ziyaretçi alınmadığını söyledi.

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastalarını ziyarete gidenlerin varyant nedeniyle içeri alınmadığı iddiasında bulundu.

Gerekçe olaraksa “Kovid yeniden hortladı” diye açıkladıklarını söyledi.

İşte o iddia:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir