Marmara Üniversitesi’nden ‘Erdoğan’ın diploması’ açıklaması: Dezenformasyon

Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt, eski Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’ın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversite diploması hakkındaki söylediklerine yanıt verdi. Kurt, “Yusuf Ziya Özcan’ın açıklaması dezenformasyondur” dedi.

Cumhuriyet.com.tr’ye konuşan Marmara Üniversitesi Rektörü Mustafa Kurt, eski YÖK Başkanı Özcan’ın, “Ben merak ettiğim için gayri resmi olarak meseleyi sordurdum. Konu ile ilgili Marmara Üniversitesi’nde hiçbir kayıt olmadığını söylediler” ifadelerine yanıt verdi.

Kurt, şunları söyledi:

“Böyle bir şeyin mümkün olmadığını ifade etmek isteriz. Genel bir açıklamayı da bir saat içinde paylaşacağız. İddiayı… Herkes görecek, herkes belgeyi belge numarasıyla görecek. Öyle bir şey olması mümkün değil. Bize yazılı bir şey ulaşmadı açıkçası. Bundan evvelki rektörlere ulaştı mı diye baktım ben. Bizi üzen, Marmara Üniversitesi’ni çok üzen bir itham oldu. Gelen her öğrenci bir birey. Annesi babası dahi gelse veremeyiz, paylaşamayız. KVKK kuralları var.”

TIKLAYIN | Erdoğan’ın diplomasını bulamadığını söyleyen eski YÖK Başkanı Özcan: Kişisel merakımdan araştırdım

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir